Klub

Vše podstatné o klubu

Jsme golfoví nadšenci, kterým učaroval tento nádherný sport. Založili jsme proto občanské sdružení - golfový klub, jehož cílem je rozvoj golfové hry pro nejširší veřejnost.Celý golfový areál budujeme převážně svépomocí a tak se nám daří držet celkové pořizovací i provozní náklady na nízké úrovni. Z tohoto důvodu jsou naše členské vstupní poplatky na cenově dostupné výši. Věříme totiž, že golf je opravdu sport pro každého, v každém věku.Náš areál je určen především pro trénink krátké hry, kterou si můžete vyzkoušet na našem chipping a putting greenu, driving range a 6 jamkové akademii.U nás si zahrajete golf i bez tzv. “zelené karty”.Těšíme se na Vaši návštěvu.

K dispozici jsou naše TODO Stanovy.

Členství

Jelikož chceme v našem klubu vyjít vstříc všem zájemcům o golf, nabízíme několik cenově výhodných variant členství. Vybere si jak občasný návštěvník, tak hráč který chce trénovat i několikrát týdně.

Golf club Doksy po pěti letech: počet odpálených míčků stále roste

Jako jeden z mála v ČR je Golf club Doksy otevřen pro všechny zájemce o golfovou hru bez nutnosti registrace nebo předepsaného oděvu. O 7hektarové hřiště se siluetou hradu Bezděz v pozadí se stará skupina patriotů z Doks, jejichž vizí je předat jednou celý areál i golfový klub další generaci Doksanů.

Počet členů i návštěvníků stále roste

Golf club Doksy (GCD) vznikl před pěti lety a založila ho skupina rodilých občanů Doks, jenž svojí snahou chtěli pro město, ve kterém žijí, vytvořit nový sportovní areál - golfový. Od začátku je rozvíjena myšlenka, že Doksy jako lázeňské město by měly nabízet možnost golfového vyžití.

Ročně se zde odpálí zhruba 40 tisíc míčků a toto číslo dále roste, protože návštěvníci se do areálu rádi vrací. Klub si již našel svoji pevnou členskou základnu, která se stále rozrůstá.

V Doksech se už prostě golf hraje a rozkřiklo se to. GCD je totiž jako jeden z mála golfových areálů v Česku otevřen pro všechny zájemce, bez nutnosti mít nějaké povolení či předepsaný oděv.

V Doksech hrají i děti

Že golf je skvělý volnočasový sport pro kohokoliv, dokazují i programy klubu speciálně pro školy. Také jsme vytvořili akademii, kterou doporučujeme absolvovat všem začátečníkům před vstupem na velké hřiště.

Velkou výhodou golfu je nenáročnost na počasí a věk. Areál GCD je sice určen především zacátečníkům, ale i zkušený golfista zde může kvalitně potrénovat.

Všechny příjmy se investují zpět, bez nadšení by to však nešlo

Vše, co bylo vybudováno za těch krásných pět let, vzniklo díky nemalým investicím a hlavně díky členům klubu, jejich nadšení a zapálení do práce. Do této chvíle klub proinvestoval v areálu Termit na městském pozemku více než půl milionu korun. Věříme, že každoroční růst klubu je patrný i v jeho okolí.

Když přijdete do areálu Termit, otevře se před vámi úžasný výhled na celé hřiště s přilehlým trénikovým odpalištěm a to vše v dáli završuje silueta hradu Bezděz. Celá plocha více než 7ha jenž má klub v pronájmu je celoročně intenzivně kultivována, sekána a udržována.

Jednou hřiště předáme další generaci

Věříme, že jsme za dobu fungování klubu dokázali všem, že tu opravdu jsme, chceme provozovat golfovou hru a i nadále budeme zvelebovat svěřené pozemky od města dle našeho nejlepšího svědomí.

Stále budeme postupně budovat a vylepšovat naše golfové hřiště a rádi bychom jednoho dne předali pěkný golfový klub i dalším generacím Doksáků. Jsme skupina patriotů, kteří by tu rádi po sobě zanechali viditelnou stopu - v našem případě golfový areál určený pro širokou veřejnost.

Doufáme tedy, že i v nadcházejících letech nám budou obyvatelé Doks a jejich zastupitelé z MěÚ nakloněni, abychom mohli naplňovat a zlepšovat to, k čemu jsme se smluvně zavázali: vybudování fungujícího golfového areálu v Doksech.